Šelak černý, politura

Kód: 0081
Tip
774 Kč 640 Kč bez DPH
Skladem (19 ks)
Můžeme doručit do:
26.6.2024
Možnosti doručení

Hermann Sachse Shellac černý je politura, vyrobena na bázi šelaku a již připravena k použití – barvy černá, používá se nejčastěji k leštění pian a klavírů. Šelakové politury všeobecně se používají při restaurování nábytku, jako finální nátěr s vysokým leskem a jako ochrana dřeva.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Politura Hermann Sachse Shellac černá

Politura Hermann Sachse Shellac černá je vyrobena na bázi šelaku a již připravena k použití. Barva černá je ideální pro leštění pian a klavírů. Šelakové politury obecně slouží k restaurování nábytku, poskytují vysoký lesk a zároveň chrání dřevo.

Tato politura je snadno aplikovatelná a poskytuje trvanlivý lesk. Díky černé barvě dokonale zvýrazní detaily a strukturu dřeva. Vytváří ochranný film, který odolává opotřebení a zlepšuje celkový vzhled nábytku.

Obsah balení

500ml

Šelak jako tradiční lakovací materiál

Šelak je velice pružná pryskyřice živočišného původu, získávaná z výměšků samičky červce lakového, který žije v Indonéských lesích. Tento sekret se sbírá z větviček, na kterých se červci usazují, a po vyčištění a tepelném zpracování vzniká jádrový lak.

Po rozpuštění ve vysokoprocentním etylalkoholu se šelak dodává v různých odstínech, jako jsou lemon, orange, rubín, bílý nebo černý. Tento tradiční lakovací materiál se používá jako politura již připravená k použití nebo v šupinkách.

Šelak byl do Evropy dovezen koncem 17. století a tradičně se využíval k lakování hodnotnějšího nábytku, hudebních nástrojů a dalších artefaktů.

Šelak černý, politura

JE DOBRÉ VĚDĚT

Povrchová úprava dřeva

Dnes se šelak využívá jako povrchová úprava dřeva, zejména při restaurování dřevěného nábytku, a to jak při obnově starých, ale zachovalých politur, tak při vytváření nových politur na nábytku, kde se původní šelaková vrstva nedochovala, anebo byla nenávratně poškozena. 

Leštěním šelakové politury lze dosáhnout neuvěřitelně vysokého lesku

Navíc pod ní dokonale vyniká textura a přirozená barva dřeva a zůstává zachována barevnost tvrdých – tmavších a měkkých – světlejších let v kresbě oproti moření, které vykresluje texturu obráceně. Šelaková politura je dodnes považovaná za esteticky nejhodnotnější a nejušlechtilejší způsob konečné povrchové úpravy dřeva pro své neocenitelné vlastnosti.

Nanášení šelakové politury

Povrch musí být suchý a zbavený mastnoty, prachu a jiných nečistit. Před samotným leštěním je nutné povrch zbrousit, čím jemnějším brusným papírem, tím hladší bude povrch. Doporučuje se pečlivé broušení zrnitostí od 180 do 1000. 

Namočte polnu (leštící polštářek) šelakovou politurou a krouživými pohyby povrch vyleštěte. Šelakovou polituru je možné ředit leštícím lihem. Pro závěrečné doleštění použijte několik kapek leštícího oleje Hermann Sachse, aby povrch nepopraskal. 

RADY A NÁVODY

Blog

Pokud potřebujete poradit, můžete se podívat do našeho blogu. V něm naleznete řadu článků a příkladů použití. Více zde

https://google.com/
Šelak černý, politura

Doplňkové parametry

Kategorie: Přírodní pryskyřice, vosky a oleje
Hmotnost: 0.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz