Šelak Mattine s voskem, politura

Kód: 0219
Tip
582 Kč 481 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)
Můžeme doručit do:
29.5.2024
Možnosti doručení

Hermann Sachse Shellac mattine s voskem je politura, vyrobena na bázi šelaku s voskem a již připravena k použití – hedvábně lesklá vhodná k použití tam, kde není vyžadován vysoký lesk. Šelakové politury se používají při restaurování nábytku, jako finální nátěr a jako ochrana dřeva.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Politura Hermann Sachse Shellac mattine s voskem

Politura Hermann Sachse Shellac mattine s voskem je vyrobena na bázi šelaku s voskem a již připravena k použití. Je hedvábně lesklá a vhodná k použití tam, kde není vyžadován vysoký lesk. Šelakové politury se často používají při restaurování nábytku, jako finální nátěr a k ochraně dřeva.

Tato politura poskytuje trvanlivou ochranu dřeva a zároveň zvýrazňuje jeho přirozenou krásu. Díky kombinaci šelaku a vosku vytváří na povrchu nábytku odolnou a odolnou vrstvu, která zabraňuje poškrábání a poškození.

Obsah balení

500ml

Šelak jako tradiční lakovací materiál

Šelak je velice pružná pryskyřice živočišného původu, získávaná z výměšků samičky červce lakového, který žije v Indonéských lesích. Tento sekret se sbírá z větviček, na kterých se červci usazují, a po vyčištění a tepelném zpracování vzniká jádrový lak.

Po rozpuštění ve vysokoprocentním etylalkoholu se šelak dodává v různých odstínech, jako jsou lemon, orange, rubín, bílý nebo černý. Tento tradiční lakovací materiál se používá jako politura již připravená k použití nebo v šupinkách.

Šelak byl do Evropy dovezen koncem 17. století a tradičně se využíval k lakování hodnotnějšího nábytku, hudebních nástrojů a dalších artefaktů.

Šelak Mattine s voskem, politura

JEE DOBRÉ VĚDĚT

Povrchová úprava dřeva

Dnes se šelak využívá jako povrchová úprava dřeva, zejména při restaurování dřevěného nábytku, a to jak při obnově starých, ale zachovalých politur, tak při vytváření nových politur na nábytku, kde se původní šelaková vrstva nedochovala, anebo byla nenávratně poškozena. 

Leštěním šelakové politury lze dosáhnout neuvěřitelně vysokého lesku

Navíc pod ní dokonale vyniká textura a přirozená barva dřeva a zůstává zachována barevnost tvrdých – tmavších a měkkých – světlejších let v kresbě oproti moření, které vykresluje texturu obráceně. Šelaková politura je dodnes považovaná za esteticky nejhodnotnější a nejušlechtilejší způsob konečné povrchové úpravy dřeva pro své neocenitelné vlastnosti.

Nanášení šelakové politury

Povrch musí být suchý a zbavený mastnoty, prachu a jiných nečistit. Před samotným leštěním je nutné povrch zbrousit, čím jemnějším brusným papírem, tím hladší bude povrch. Doporučuje se pečlivé broušení zrnitostí od 180 do 1000. 

Namočte polnu (leštící polštářek) šelakovou politurou a krouživými pohyby povrch vyleštěte. Šelakovou polituru je možné ředit leštícím lihem. Pro závěrečné doleštění použijte několik kapek leštícího oleje Hermann Sachse, aby povrch nepopraskal. 

RADY A NÁVODY

Blog

Pokud potřebujete poradit, můžete se podívat do našeho blogu. V něm naleznete řadu článků a příkladů použití. Více zde

https://google.com/
Šelak Mattine s voskem, politura

Doplňkové parametry

Kategorie: Přírodní pryskyřice, vosky a oleje
Hmotnost: 0.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz