Leštící olej pro nanášení šelaku

Kód: 0161
315 Kč 260 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Leštící olej Hermann Sachse - pomůcka při leštění šelakové politury. Leštící olej zajišťuje, že polna (leštící polštářek) dobře klouže po povrchu a znovu nestrhne vrstvu šelaku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Leštící olej Hermann Sachse je pomůcka při leštění šelakové politury. Leštící olej zajišťuje, že polna (leštící polštářek) dobře klouže po povrchu a znovu nestrhne vrstvu šelaku.

Na polnu napuštěnou šelakovou politurou nebo přímo na povrch naneste několik kapek leštícího oleje Hermann Sachse a povrch vyleštěte.
Po nějaké době po dokončení šelakového leštění vystoupí leštící olej na povrch. Poté jej lze sejmout a odstranit.

Obsah balení

250 ml

JE DOBRÉ VĚDĚT

Povrchová úprava dřeva

Dnes se šelak využívá jako povrchová úprava dřeva, zejména při restaurování dřevěného nábytku, a to jak při obnově starých, ale zachovalých politur, tak při vytváření nových politur na nábytku, kde se původní šelaková vrstva nedochovala, anebo byla nenávratně poškozena. 

Leštěním šelakové politury lze dosáhnout neuvěřitelně vysokého lesku

Navíc pod ní dokonale vyniká textura a přirozená barva dřeva a zůstává zachována barevnost tvrdých – tmavších a měkkých – světlejších let v kresbě oproti moření, které vykresluje texturu obráceně. Šelaková politura je dodnes považovaná za esteticky nejhodnotnější a nejušlechtilejší způsob konečné povrchové úpravy dřeva pro své neocenitelné vlastnosti.

Nanášení šelakové politury

Povrch musí být suchý a zbavený mastnoty, prachu a jiných nečistit. Před samotným leštěním je nutné povrch zbrousit, čím jemnějším brusným papírem, tím hladší bude povrch. Doporučuje se pečlivé broušení zrnitostí od 180 do 1000. 

Namočte polnu (leštící polštářek) šelakovou politurou a krouživými pohyby povrch vyleštěte. Šelakovou polituru je možné ředit leštícím lihem. Pro závěrečné doleštění použijte několik kapek leštícího oleje Hermann Sachse, aby povrch nepopraskal. 

RADY A NÁVODY

Doplňkové parametry

Kategorie: Přírodní pryskyřice, vosky a oleje
Hmotnost: 0.25 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
herman

Na dřevo to nejlepší

Tato značka vyrábí materiály pro zušlechťování, ošetřování a jiné ošetřování dřevěných povrchů pomocí více než 1000 receptur. Různé laky, lazury, oleje, leštidla, mattiny, šelakové leštěnky a vosky byly vždy součástí sortimentu Hermann Sachse & Co. 
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz