Kožní klihové lepidlo

Kód: 63060
401 Kč 331 Kč bez DPH
Skladem (24 ks)
Můžeme doručit do:
18.7.2024
Možnosti doručení

Kožní klihové lepidlo – na papír, lepenku, dřevo, plsť a textilie, knižní vazby, dřevěné hudební nástroje, pro restaurování obrazových rámů, pro zlacení, pro lepení barevných pigmentů, pro povrchové úpravy a mnoho dalšího. Kožní klih má větší lepivost než klih kostní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kožní klih ve formě sypkého granulátu

Kožní klih ve formě sypkého granulátu se využívá pro výrobu lepidla na papír, lepenku, dřevo, plst a textilie. Také se používá na gumové obložení a nátěry, jako lepidlo na rukávy v lepenkovém průmyslu, pro knižní vazby, dřevěné hudební nástroje a výrobu pouzder. Dále se využívá při restaurování obrazových rámů, zlacení, lepení barevných pigmentů, povrchových úpravách a mnoha dalších aplikacích.

Kožní klih má větší lepivost než klih kostní.

Barva
světle žlutá až hnědá
Zápach
neutrální
Hodnota pH
6–7
Rozpustnost
dobrá

Balení

1 kg

JE DOBRÉ VĚDĚT

Klihy obecně

Vyrábí se ze zvířecích kostí, kůží a chrupavek. Bývají dosti kyselé a při bobtnání (rozpouštění) zapáchají – je třeba měnit několikrát vodu. Používají se k lepení široké škály materiálů, nejčastěji plátna, papíru a dřeva.

Většinou se používá okolo 70 g klihu na 1 litr vody. Takto připravený klih nepraská na plátně ani papíře. Pro dřevěné povrchy se používá 100 g klihu na 1 litr vody. 

Kožní klihové lepidlo

Příprava lepidla

Surový granulát se používá ve 2 až 50% roztocích v závislosti na zamýšleném použití. Musí být nejdříve zamíchán do studené vody, kde nabobtná. Po úplném nabobtnání, které v závislosti na velikosti částic trvá několik minut až hodinu (nebo v případě perlového lepidla přes noc) jej zahřívejte na přibližně 60 ° C – dojde k okamžitému rozpuštění (tání). Ohřev je možné provádět nepřímým ohřevem ve vodní lázni nebo přímým vháněním páry (zohledněte množství kondenzátu).

Teplota zpracování se doporučuje při 60 ° C.

Kožní klihové lepidlo

Doplňkové parametry

Kategorie: Lepení
Hmotnost: 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Kremer

Nejlepší pigmenty na trhu

Od roku 1977 Kremer Pigmente dodává zákazníkům po celém světě produkty pro památkovou péči, restaurování a malby. Naše spolupráce trvá již několik let a je třeba říci, že pigmenty od společnosti Kremer Pigmente jsou jedny z nejlepších na světě. Proto si jej spousta restaurátorů oblíbila při svých pracích. 
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz