Kostní klihové lepidlo

Kód: 63000
292 Kč 241 Kč bez DPH
Skladem (7 ks)
Můžeme doručit do:
19.6.2024
Možnosti doručení

Kostní klihové lepidlo – na papír, lepenku, dřevo, plsť a textilie, knižní vazby, dřevěné hudební nástroje, pro restaurování obrazových rámů, pro zlacení, pro lepení barevných pigmentů, pro povrchové úpravy a mnoho dalšího.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kostní klih ve formě granulátu

Kostní klih ve formě granulátu se využívá pro výrobu lepidla na papír, lepenku, dřevo, plsť a textilie, na gumové obložení a nátěry. Také se používá jako lepidlo na rukávy v lepenkovém průmyslu, pro knižní vazby, dřevěné hudební nástroje a výrobu pouzder.

Jeho vlastnosti jsou ideální pro restaurování obrazových rámů, zlacení, lepení barevných pigmentů, povrchové úpravy a mnoho dalších aplikací, kde je potřeba silné a trvanlivé lepidlo.

Formagranulát
Barva
světle žlutá až hnědá
Zápach
neutrální
Hodnota pH
5,75 - 7,00
Síla gelu (12,5%)
160 - 180

Balení

1 kg

JE DOBRÉ VĚDĚT

Klihy obecně

Vyrábí se ze zvířecích kostí, kůží a chrupavek. Bývají dosti kyselé a při bobtnání (rozpouštění) zapáchají – je třeba měnit několikrát vodu. Používají se k lepení široké škály materiálů, nejčastěji plátna, papíru a dřeva.

Většinou se používá okolo 70 g klihu na 1 litr vody. Takto připravený klih nepraská na plátně ani papíře. Pro dřevěné povrchy se používá 100 g klihu na 1 litr vody. 

Kostní klihové lepidlo

Příprava lepidla

Granulát se používá ve 2 až 50% roztocích v závislosti na zamýšleném použití. Musí být nejdříve zamíchán do studené vody, kde nabobtná. Po úplném nabobtnání, které v závislosti na velikosti částic trvá několik minut až hodinu (nebo v případě perlového lepidla přes noc) jej zahřívejte na přibližně 60 ° C – dojde k okamžitému rozpuštění (tání). Ohřev je možné provádět nepřímým ohřevem ve vodní lázni nebo přímým vháněním páry (zohledněte množství kondenzátu).

Teplota zpracování se doporučuje při 60 ° C.

Kostní klihové lepidlo

Doplňkové parametry

Kategorie: Lepení
Hmotnost: 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz