KSE 510 zpevňovač kamene - pro silně zvětralé povrchy

Kód: 62505 62530 Zvolte variantu
Tip
Značka: Remmers
5 778 Kč 33 309 Kč od 5 778 Kč 4 775 Kč bez DPH 27 528 Kč bez DPH od 4 775 Kč bez DPH
Skladem (1 ks) Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Balení
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
24.7.2024 - Zvolte variantu
Možnosti doručení

 

KSE 510

Bezrozpouštědlový zpevňovač kamene na organokřemčitanové bázi (KSE) s vysokou mírou vyloučeného gelu, určený ke zpevňování velmi pevných hornin se sprašujícím povrchem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bezrozpoutědlový zpevňovač kamene na organokřemčitanové bázi (KSE)

Bezrozpoutědlový zpevňovač kamene na organokřemčitanové bázi (KSE) je inovativní produkt určený k zpevnění minerálních hmot s vysokou mírou vyloučeného gelu. Díky svým vlastnostem dokáže efektivně zpevnit kámen s velkým poklesem pevnosti, což zvyšuje jeho odolnost a trvanlivost.

Tento produkt je ideální pro použití v různých stavebních aplikacích, kde je potřeba zpevnit kámen nebo jiné minerální hmoty. Díky svému složení na organokřemčitanové bázi poskytuje Bezrozpoutědlový zpevňovač kamene optimální výsledky a dlouhodobou ochranu proti opotřebení.

Balení

5 litrů

30 litrů

KSE 510 zpevňovač kamene - pro silně zvětralé povrchy

Oblast použití

Zpevňování velmi pevných hornin se sprašujícím povrchem - např. povrchově degradovaný božanovský křemitý pískovec, jemnozrnné žuly atd.

Výhody produktu: Velká hloubka průniku, nehydrofobní, množství vyloučeného gelu cca 45 %.

Původně pevné horniny a minerální materiály

K dosažení rovnoměrného profilu pevnosti v kombinaci s KSE 100 a/nebo KSE 300 E

KSE 510 zpevňovač kamene - pro silně zvětralé povrchy

Aplikace

Zpevňovače se aplikují buď postřikem, injektáží do prasklin a dutin nebo i případně namáčením např. volné plastiky. Plochu je třeba vždy dostatečně nasytit, pokračovat, dokud podklad saje.

Zpevňovač vytvoří chemickou vazbu s porézním podkladem. Poté postupně několik týdnů zpevňovač tuhne a vysychá, během toho probíhá proces přeměny gelu na sklovité částečky. Vysychání probíhá různě dlouho, závisí totiž na okolní teplotě. Čím je okolní teplota vyšší, tím probíhá proces rychleji. 

KSE 510 zpevňovač kamene - pro silně zvětralé povrchy

Spotřeba

Podle druhu a stavu podkladu jako i úkolu od 0,3 l/m² až po několik l/m².

Přesnou spotřebu stanovte na dostatečně velké zkušební ploše.

Vlastnosti

Množství vyloučeného gelu: cca 45 %. Neobsahuje rozpouštědla. Nehydrofobní. Velká hloubka průniku.

Hustota (20 °C)1,02 g/cm³
Obsah účinných látekcca 99 % hm.
Barvačirý až lehce zakalený, ev. mírně nažloutlý
Zápachtypický
Katalytický systémneutrální


ZÁKLADNÍ ROZDĚLENÍ  

Stárnutí je pomalý a nevratný proces změn vlastností materiálu vedoucí ke ztrátě požadované funkcionality – degradaci materiálu, a nakonec vede až k jeho totální destrukci. Žádný materiál pod sluncem není natolik odolný, aby časem nezměnil své fyzikálně-chemické vlastnosti způsobené například mechanickým opotřebením, změnami teploty, UV zářením a jinými vnějšími vlivy.

Organokřemičité zpevňovače kamene KSE od výrobce Remmers, které sami používáme a také nabízíme na našem e-shopu rozdělujeme podle požadovaných vlastností, které vykazují různé typy zpevňovaného materiálu, a které závisí na míře namáhání, porozitě a na celkové hloubce poškození. Číslo potom udává vyšší tvorbu gelu v gramech a tím i požadovanou finální pevnost.

KSE 100

Zpevňovač kamene s nízkým množstvím vyloučeného gelu (10 %), který je určený k předcházení přílišného zpevnění a k dosažení rovnoměrného profilu pevnosti. Je konzistenčně řidší, tvořen malými molekulami a dobře tím pádem proniká do velké hloubky.

KSE 300

Bez rozpouštědlový zpevňovač kamene určený pro nejběžnější zpevňování labských a hořických pískovců. Má větší zpevňující vlastnosti, ale menší míru penetrace do podkladu.

KSE 510

Bezrozpouštědlový zpevňovač kamene s vysokou mírou vyloučeného gelu, určený ke zpevňování velmi pevných hornin se sprašujícím povrchem - např. povrchově degradovaný božanovský křemitý pískovec, jemnozrnné žuly atd.

KSE 300 HV

Bezrozpouštědlový zpevňovač se speciálními adhezivy určený pro čistě vápnité horniny – bílý mramor, alabastr apod. a to díky jeho speciální schopnosti vytvořit chemickou vazbu i s podklady bez silikátů

KSE 300 E

Elastifikovaný zpevňovač kamene určený, následně po zpevnění klasickým KSE zpevňovačem, ke zpevňování silně navětralých minerálních látek, nepoužívají se samostatně.

KSE 500 E

Elastifikovanýzpevňovač kamene s vysokou mírou vyloučeného gelu určený, následně po zpevnění klasickým KSE zpevňovačem, ke zpevňování silně navětralých minerálních látek, nepoužívají se samostatně. Tufity atd.

Zpevňování kamene zpevňovači na organokřemičitanové bázi je velice citlivý restaurátorský zásah, který podle restaurátorského kodexu a požadavků památkové péče respektuje původní materiál doplněním povrchu či chybějících částí podobným materiálem – křemenem. Zároveň není původnímu materiálu nijak škodlivý ať už se jedná o obdobné fyzikální vlastnosti přidaného materiálu, nebo o estetické hodnoty.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
remmers

Kvalita a spolehlivost

Společnost Remmers je naším dlouhodobým dodavatelem stavební chemie zaměřené na restaurování a památkovou péči. Jejich výrobky jsou osvědčené a kvalitní, což jsme potvrdili na mnoha našich zakázkách. Spolupráce s Remmers trvá již několik let a naše profesní vztahy se postupně proměnily ve skutečné přátelství. Společně navštěvujeme různé veletrhy a konference, abychom neustále zdokonalovali materiály pro oblast restaurování.
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz