KSE 100 zpevňovač kamene - pro jemně porézní povrchy

Kód: 71905 71930 Zvolte variantu
Tip
Značka: Remmers
2 447 Kč 12 417 Kč od 2 447 Kč 2 022 Kč bez DPH 10 262 Kč bez DPH od 2 022 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Balení
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Možnosti doručení

Zpevňovač kamene na organokřemičité bázi (KSE) s nízkým množstvím vyloučeného gelu (10 %)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Špičkový zpevňovač kamene

Zpevňovač kamene na organokřemičité bázi (KSE) s nízkým množstvím vyloučeného gelu (10 %) je určený k předcházení přílišného zpevnění a k dosažení rovnoměrného profilu pevnosti. Konzistence je řidší, tvořená malými molekulami a dobře tím pádem proniká do velké hloubky.

K dosažení silnějšího zpevnění doporučujeme aplikovat dvakrát - tedy postup 1. napuštění, 2. gelace, 3. vysychání; a po obnovení nasákavosti znovu napustit.

Balení

5 litrů

30 litrů

KSE 100 zpevňovač kamene - pro jemně porézní povrchy

Oblast použití

Zpevnění slabě zvětralých podkladů je jednou z hlavních funkcí tohoto produktu. Díky velké hloubce průniku dokáže efektivně proniknout do podkladu a zajistit pevnost.

Produkt je nehydrofobní. Obsahuje sklovité částečky o velikosti do 0,2 mm, které zajišťují rovnoměrný profil pevnosti.

V kombinaci se zpevňovači s vyšší mírou vyloučeného gelu lze dosáhnout optimálního výsledku a zajištění pevnosti podkladu.

Zpevňování slabě zvětralých podkladů

Jemně porézní horniny a minerální podklady se spíše nízkou nasákavostí 

Kombinace se zpevňovači s vyšší mírou vyloučeného gelu k dosažení rovnoměrného profilu pevnosti a zabránění přílišného zpevnění povrchu a tvorby krusty

KSE 100 zpevňovač kamene - pro jemně porézní povrchy

Zpevňovače a jejich aplikace

Zpevňovače se aplikují buď postřikem, injektáží do prasklin a dutin nebo i případně namáčením např. volné plastiky. Plochu je třeba vždy dostatečně nasytit, pokračovat, dokud podklad saje.

Zpevňovač vytvoří chemickou vazbu s porézním podkladem. Poté postupně několik týdnů zpevňovač tuhne a vysychá, během toho probíhá proces přeměny gelu na sklovité částečky. Vysychání probíhá různě dlouho, závisí totiž na okolní teplotě. Čím je okolní teplota vyšší, tím probíhá proces rychleji.

KSE 100 zpevňovač kamene - pro jemně porézní povrchy

Vlastnosti

 Množství vyloučeného gelu cca 10 %.  Obsahuje speciální rozpouštědlo k potlačení nežádoucího efektu zpětné penetrace během reakční doby. Nehydrofobní. Velká hloubka průniku.

Hustota (20 °C)0,80 g/cm³
Obsah účinných látekcca 20 % hm. 
Barvačirý až lehce zakalený, ev. mírně nažloutlý
Katalytický systémneutrální


ZÁKLADNÍ ROZDĚLENÍ 

Stárnutí je pomalý a nevratný proces změn vlastností materiálu vedoucí ke ztrátě požadované funkcionality – degradaci materiálu, a nakonec vede až k jeho totální destrukci. Žádný materiál pod sluncem není natolik odolný, aby časem nezměnil své fyzikálně-chemické vlastnosti způsobené například mechanickým opotřebením, změnami teploty, UV zářením a jinými vnějšími vlivy.

Organokřemičité zpevňovače kamene KSE od výrobce Remmers, které sami používáme a také nabízíme na našem e-shopu rozdělujeme podle požadovaných vlastností, které vykazují různé typy zpevňovaného materiálu, a které závisí na míře namáhání, porozitě a na celkové hloubce poškození. Číslo potom udává vyšší tvorbu gelu v gramech a tím i požadovanou finální pevnost.

KSE 100

Zpevňovač kamene s nízkým množstvím vyloučeného gelu (10 %), který je určený k předcházení přílišného zpevnění a k dosažení rovnoměrného profilu pevnosti. Je konzistenčně řidší, tvořen malými molekulami a dobře tím pádem proniká do velké hloubky.

KSE 300

Bez rozpouštědlový zpevňovač kamene určený pro nejběžnější zpevňování labských a hořických pískovců. Má větší zpevňující vlastnosti, ale menší míru penetrace do podkladu.

KSE 510

Bezrozpouštědlový zpevňovač kamene s vysokou mírou vyloučeného gelu, určený ke zpevňování velmi pevných hornin se sprašujícím povrchem - např. povrchově degradovaný božanovský křemitý pískovec, jemnozrnné žuly atd.

KSE 300 HV

Bezrozpouštědlový zpevňovač se speciálními adhezivy určený pro čistě vápnité horniny – bílý mramor, alabastr apod. a to díky jeho speciální schopnosti vytvořit chemickou vazbu i s podklady bez silikátů

KSE 300 E

Elastifikovaný zpevňovač kamene určený, následně po zpevnění klasickým KSE zpevňovačem, ke zpevňování silně navětralých minerálních látek, nepoužívají se samostatně.

KSE 500 E

Elastifikovanýzpevňovač kamene s vysokou mírou vyloučeného gelu určený, následně po zpevnění klasickým KSE zpevňovačem, ke zpevňování silně navětralých minerálních látek, nepoužívají se samostatně. Tufity atd.

Zpevňování kamene zpevňovači na organokřemičitanové bázi je velice citlivý restaurátorský zásah, který podle restaurátorského kodexu a požadavků památkové péče respektuje původní materiál doplněním povrchu či chybějících částí podobným materiálem – křemenem. Zároveň není původnímu materiálu nijak škodlivý ať už se jedná o obdobné fyzikální vlastnosti přidaného materiálu, nebo o estetické hodnoty.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz