Stříbrná barva na písmo v kameni

Kód: 1002
Značka: RE-ART
407 Kč 336 Kč bez DPH
Skladem (37 ks)
Můžeme doručit do:
26.2.2024
Možnosti doručení

Stříbrná barva na písmo v kameni na sol-silikátové bázi připravená k okamžitému použití, s absolutně světlostálými, anorganickými pigmenty a minerálními plnivy, zvláště vhodná pro hospodárné a trvanlivé nátěry na všechny minerální podklady

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stříbrná barva na písmo v kameni na sol-silikátové bázi připravená k okamžitému použití, s absolutně světlostálými, anorganickými pigmenty a minerálními plnivy, zvláště vhodná pro hospodárné a trvanlivé nátěry na všechny minerální podklady. chrání minerální podklady před silným povětrnostním zatížením, zejména před kyselými dešti.  Je vodoodpudivá, vysoce paropropustná a šetrná k životnímu prostředí. 

Balení

100g

Vlastnosti

netvoří film, je minerálně matný, nehořlavý (A2-s1d0 dle EN 13501-1, atest), je žáruvzdorný, antistatický, je světlostálý, je UV odolný ve všech komponentách, je vysoce odolný vůči povětrnosti, chrání kyselinocitlivé podklady, je vodoodpudivý, je vysoce paropropustný, díky ideálním vlhkostním poměrům působí proti plísním a řasám, je ekologický, neobsahuje žádná organická rozpouštědla, je lehce roztíratelný

Spotřeba pro dvojnásobný nátěr na hladkém podkladu cca 0,35 kg/m2

Pracovní postup

Pracovní postup při obnově nápisu na náhrobku začíná zjištění stavu původní barvy. Je důležité zjistit, jakým způsobem je barva přichycena k povrchu a jak je pevná. Poté je třeba odstranit veškeré zbytky původní barvy tak, aby nová barva přilnula k povrchu náhrobku bez rizika odlupování.

Stříbrná barva na písmo v kameni
Stříbrná barva na písmo v kameni


Odstranění původní barvy je nejlépe prováděno pomocí skalpelu nebo brusného štětce. Brusný štětec má výhodu v tom, že odstraňuje veškeré zbytky původní barvy bez zanechání stop. Takto očištěný povrch je pak připraven k aplikaci nové barvy.

Nanášení barvy

Při nanášení barvy se často používá speciálně tvarovaný štětec nazývaný "kočičí jazýček", který je ideální pro aplikaci barvy do vytesaného písma. Tento štětec umožňuje přesnou a kontrolovanou aplikaci barvy.

 Přebytečnou barvu lze snadno odstranit pomocí brusného štětce nebo žiletky, což zajišťuje čistý a přesný vzhled obnoveného nápisu na náhrobku.

Nástroje je možné vyčistit pod tekoucí vodou, dokud barva nezaschla.

Stříbrná barva na písmo v kameni

RADY A NÁVODY

Blog

Pokud potřebujete poradit, můžete se podívat do našeho blogu. V něm naleznete řadu článků a příkladů použití. BLOG

Stříbrná barva na písmo v kameni

Doplňkové parametry

Kategorie: Barvy
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz