Sochařská hlína

Kód: 1615
Značka: RE-ART
223 Kč 184 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

10 kg balík sochařské hlíny určené k modelování 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sochařská hlína je nezbytným materiálem v arzenálu každého sochaře. Umožňuje rychlé a flexibilní vytváření uměleckých děl, poskytuje možnost snadných úprav a oprav a slouží jako základní krok v procesu tvorby trvalých soch. Mnozí známí sochaři, jako například Michelangelo nebo Auguste Rodin, začínali své práce právě s hlínou, než je přenesli do kamene nebo bronzu.

Sochařská hlína je tedy nejen materiálem, ale také důležitým krokem v procesu sochařské tvorby, umožňujícím umělcům realizovat své vize v trojrozměrné podobě.

Balení

10 kg blok

Sochařská hlína se dodává ve formě 10kg bloků. Její dělení se provádí pomocí velkých sochařských oček nebo řezacího drátu na hlínu.

sochařská hlína
sochařská hlína

Modelování

Před samotným modelováním je nutné vytvořit podpůrnou konstrukci ze dřeva nebo železné armatury. Poté je možné na konstrukci vrstvit sochařskou hlínu.

Velká umělecká díla jsou náročná na čas, proto je nutné při delších pauzách mezi modelováním sochařskou hlínu kropit nebo zakrývat igelitem, aby nedocházelo k vysychání a hlína nepraskala.

Výroba formy

Hlínu lze také použít při formování pomocí silikonu. Ze své zkušenosti používáme sochařskou hlínu k tvorbě dělících rovin při formování.

Poté lze jednoduše nanášet formovací siliko bez separace. 

sochařská hlína

Doplňkové parametry

Kategorie: Katalyzátory a ostatní
Hmotnost: 10 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
RE-ART

RE-ART restaurování a e-shop

Kromě prodeje na e-shopu se stále věnujeme aktivnímu restaurování. Díky této činnosti získáváme cenné zkušenosti v oblasti památkové péče. Díky našim zkušenostem Vám můžeme pravidelně nabízet nové produkty, které podrobujeme zkouškám přímo na našich zakázkách.
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz