Románský cement

Kód: 120
Značka: Vicat
992 Kč 820 Kč bez DPH
Skladem (27 ks)
Můžeme doručit do:
24.7.2024
Možnosti doručení

Románský cement je historické stavební vysoce hydraulické pojivo. Je snadno zpracovatelný a vykazuje velmi dobré vlastnosti. Používá se při výrobě uměleckých předmětů, soch a ve stavebnictví především pro výrobu malt a jako pojivo pro směsi sloužící mimo jiné k odlévání ozdobných prvků fasád.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Románský cement, to nejlepší pro umělý kámen

Románský cement se začal vyrábět v 19. století jako alternativa ke klasickým stavebním materiálům - kameni, cihlám a sádře. Vyráběl se pálením surovin (slínovců, vápenců přirozeně obohacených o jílovitou složku) s přírodně hydraulickými schopnostmi.

I když název obsahuje slovo cement, o cement se nejedná. Románské cementy tvoří malty, které jsou odlišné jak od hydraulického vápna, tak od cementových produktů. Teplota výpalu je pod hranicí slinování, při teplotě 800-1200 °C.

Velmi zjednodušeně lze říci, že románský cement se se svými vlastnostmi nachází někde mezi hydraulickým vápnem a běžným portlandským cementem. Charakteristickým složením a postupem výroby jsou určeny vynikající vlastnosti maltovin z románského cementu.

Balení

25 kg

Charakteristika románského cementu

Malta z románského cementu má příjemnou okrovou barvu, která dokonale imituje kamenný vzhled. Díky tomu je možné použít ji na fasády bez další povrchové úpravy a barevně doplnit ostatní stavební materiály.

Tato malta je ideální volbou pro všechny, kteří hledají trvanlivé a esteticky působivé řešení pro své stavební projekty. Díky své odolnosti a jedinečnému vzhledu poskytuje vynikající výsledky a zároveň snadnou aplikaci.

Románský cement
Románský cement

Restaurování

V oblasti restaurování památek je velmi důležitý také přirozený vzhled materiálu. Románský cement se používá pro výrobu omítky, zdičí malty, tažených profilů, ale také doplňků stavebních objektů, například doplňky kamenných částí, plastik a architektonických prvků.

Další důležitou vlastností je jeho změněná pevnost, lze tedy s materiálem tvořit také staticky nosné prvky, například žeber kleneb na gotických památkách, zábradlí apod.

Vlastnosti

Jako ostatní hydraulické maltoviny, románský cement tuhne a tvrdne pouze v přítomnosti vody. Výsledná struktura malty je významně ovlivněna podmínkami tvrdnutí – zásadní vliv má vlhkost – delší kontakt s vodou vede ke vzniku kompaktnější, méně porézní struktury.

Románský cement
Románský cement

Zpomalovač

Pro regulaci tuhnutí románského cementu se používá zpomalovač tuhnutí. Používá se především při práci s románským cementem při počasí o vyšších teplotách.

1 L cementu - 1 víčko zpomalovače - 1 L písku - 0,3 až 0,5 L vody

PŘÍKLADY POUŽITÍ

RADY A NÁVODY

Blog

Pokud potřebujete poradit, můžete se podívat do našeho blogu. V něm naleznete řadu článků a příkladů použití. Více zde

https://google.com/
Románský cement

Doplňkové parametry

Kategorie: Tmelení
Hmotnost: 25 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz