Výběr vhodné špachtle

Kvalitní nářadí je základ každého řemeslníka, restaurátora i umělce. Může práci výrazně usnadnit. Naopak to nekvalitní nám může průběh práce zkomplikovat a celý proces potom zabere mnohem více času. A čas jsou přeci peníze.

Proto je výběr správného nářadí důležitou počáteční investicí. Dobře zvolený nástroj nám navíc vydrží a může sloužit dlouhé roky.

Při výběru té správné špachtle jsou základní parametry materiál, velikost, tvar, v případě kovových špachtlí i pružnost. Je nutné také vědět, k jakému účelu budeme špachtli používat.

Níže přinášíme krátký rozbor a rozdělení špachtlí, které naleznete v našem sortimentu, abychom to rozhodování alespoň trochu usnadnili.

Materiál

Na našem eshopu nabízíme špachtle z těchto materiálů: dřevo, kost, železo, nerez.

Tvar a velikost

U výběru té správné velikosti a tvaru je nutné vědět, na co budete špachtli převážně používat, pokud máte v plánu pracovat ve velkých plochách, v malých detailech, pokud budu modelovat s živou hmotou (sádry, štuku, hlína), nebo s hmotou zavadlou (škrábání, čištění). Specifický tvar má například špachtle spárovací, kde je základním kritériem velikost spáry, se kterou chci pracovat. Proto je nutné zvážit výběr malé špachtle, oproti té velké, případně vybrat zlatý střed, kterým zvládnete podle potřeby obojí.

Pružnost

V naší nabídce najdete jak měkké (pružné) kovové špachtle, tak i ty tvrdé.

Snad vás tento stručný výčet nasměroval tím správným směrem. Pokud i nadále váháte, nebojte se na nás obrátit prostřednictvím emailu, nebo telefonu.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz