Helikální výztuže a jejich použití

Všude tam, kde je potřeba staticky zajistit nebo zesílit konstrukci, používáme helikální výztuže. Jedná se o nerezový drát, se kterým je možné vytvářet neomezenou škálu tvarů a poloh dodatečně vložených, tahem namáhaných výztuží, kotev, spon, třmínků atd.

V našem oboru používáme helikální výztuže převážně pro statické zajištění nebo podporu tmelených částí. 

Pracovní postup

Připravíme drážky. Pokud je potřeba, je možné nerezový drát ohnout do tvaru spony a do předem vyvrtaných otvorů drát vložit. Pro samotné kotvení je třeba zvolit vhodnou maltu. 

SUCHÁ MALTOVÁ SMĚS PRO KOTVENÍ HELIKÁLNÍCH VÝZTUŽÍ – S se používá pro kotvení helikálních výztuží do stavebních konstrukcí.

SUCHÁ MALTOVÁ SMĚS PRO KOTVENÍ HELIKÁLNÍCH VÝZTUŽÍ – SR se používá pro kotvení helikálních výztuží do stavebních konstrukcí, především pro cihlové a smíšené zdivo a konstrukce z porobetonových tvárnic. Je vhodná i pro použití u historických objektů.

SUCHÁ MALTOVÁ SMĚS PRO KOTVENÍ HELIKÁLNÍCH VÝZTUŽÍ – HS se používá pro kotvení helikálních výztuží do betonových konstrukcí, panelových domů.

Vhodnou maltu poté pomocí aplikační pistole vtlačíme do otvorů a držáky. Poté je možné vložit drát a pomocí špachtle drážku začistit.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz