Dukátové zlato 23 karátů, silné

Kód: 050-080080B
1 479 Kč 1 222 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)
Můžeme doručit do:
18.7.2024
Možnosti doručení

Plátkové zlato volně uložené v knížce o 25 plátcích, rozměru 80x80 mm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tepání zlata - stará technika v moderním pojetí

Tepání zlata je starou technikou tváření kovů, která má dlouhou historii a sahá až do Egypta. V renesanci bylo zlato tepáno z dukátu a z jednoho dokázal zkušený mistr vytepat až 250 plátků zlata. V dnešní době je plátkové zlato vsazeno do knížek po 25 plátcích o rozměru 80x80 mm. Na našich stránkách rozdělujeme některé druhy zlata na VOLNÉ a VĚTROVÉ.

Dukátové zlato 23 karátů, silné

ULOŽENÍ ZLATAvolné
SÍLA ZLATAsilné, 17g/1000 listů
KARÁTY23
INTERIÉRano
EXTERIÉRne
OCHRANA PROTI OXIDACIne

JE DOBRÉ VĚDĚT

Volné zlato

Zlato uložené volně v knížce se přenáší na podložku, kde se s ním dále pracuje. Nařeže se pomocí nože na požadovanou velikost.

Zlato volné používáme především pro reliéfní pozlacení. Nejčastěji se používá pro zlacení na poliment, mixtion, KGGG systém, instacoll.

Dukátové zlato 23 karátů, silné

Větrové zlato

Větrové zlato je zlato nalepené na papírku, které je speciálně vytvořeno pro zlacení v exteriéru. Tento typ zlata se nejčastěji používá pro zlacení písma na pomnících, zábradlích, křížích, kopulích atd. Je hojně využíváno také pro pozlacení v umění, například při zdobení obrazů, stěn nebo šperků. Zlato stačí jednoduše přiložit na lepenou plochu a pomocí tupovacího štětce přenést.

Větrové zlato je vhodné pro zlacení na různé podklady, jako jsou mixtion, instacoll nebo Kolner Rapid. Díky své univerzálnosti a odolnosti je ideální volbou pro trvanlivé a krásné zlacení různých povrchů.

Dukátové zlato 23 karátů, silné
Dukátové zlato 23 karátů, silné

Noris

Od roku 2021 jsme s hrdostí přijali roli výhradního dodavatele plátkového zlata značky NORIS pro český trh. Tento vynikající produkt se stal naším TOP produktem, jenž jsme pečlivě testovali a využíváme ho v praxi každodenně při restaurování.

Od středověku se v moderní výrobě plátkového zlata mnohé změnilo, ale základní principy zůstaly nezměněny. Fyzikální zákony nelze přelstít, a získání specifických vlastností zlata vyžaduje pečlivé dodržování určitých pravidel.

Starověké receptury na různé slitiny jsou dobře střeženým tajemstvím. Komponenty slitiny jsou především zlato, stříbro, měď, palladium a platina

RADY A NÁVODY

Blog

Pokud potřebujete poradit s výběrem vhodného lepidla, můžete se podívat do našeho blogu. V něm naleznete řadu článků a příkladů používaní plátkového zlata. Více zde

https://google.com/
Dukátové zlato 23 karátů, silné

Doplňkové parametry

Kategorie: Zlato volné
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Noris

Plátkové zlato pro profesionály

Od roku 2021 jsme s hrdostí přijali roli výhradního dodavatele plátkového zlata značky NORIS pro český trh. Tento vynikající produkt se stal naším TOP produktem, jenž jsme pečlivě testovali a využíváme ho v praxi každodenně při restaurování. Od středověku se v moderní výrobě plátkového zlata mnohé změnilo, ale základní principy zůstaly nezměněny. Fyzikální zákony nelze přelstít, a získání specifických vlastností zlata vyžaduje pečlivé dodržování určitých pravidel. Starověké receptury na různé slitiny jsou dobře střeženým tajemstvím. Komponenty slitiny jsou především zlato, stříbro, měď, palladium a platina
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz