Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Recepty na výrobu barev
  4. Recept: akvarelová barva z akvarelového média 🎨

Recept: akvarelová barva z akvarelového média 🎨

Spousta z Vás si stále píše o návody na výrobu vlastních barev. Proto jsme pro Vás dnes připravili tu nejjednodužší metodu na výrobu vlastní akvarelové barvy. 

Doporučené použití pro MÉDIUM "POJÍTKO" PRO VÝROBU VLASTNÍ AKVARELOVÉ BARVY.

Arabská guma je tím nejdůležitějším v akvarelu. Po staletí se výrobci akvarelů snaží zlepšit jejich malbu. Pro zpracování pigmentů jako vodové barvy snadno vytvoříte vynikající vodní barvu s médiem Kremer water color. Akvarelové médium Kremer obsahuje arabskou gumu s medem a glycerinem jako změkčovadla pro nejlepší trvanlivost.

výroba vlastní barvy akvarel

1. Vezměte 1 lžičku MÉDIUM "POJÍTKO" PRO VÝROBU VLASTNÍ AKVARELOVÉ BARVY na 2-3 lžičky PIGMENTU

výroba vlastní barvy akvarel

2. pigment můžete zamíchat 2 způsoby. Buď v hmoždíři nebo si můžete vytvořit kupku pigmentu a pomocí špachtle promíchat společně s MÉDIEM "POJÍTKEM" PRO VÝROBU VLASTNÍ AKVARELOVÉ BARVY

výroba vlastní barvy akvarel

3. Pigment poté vytřeme pomocí TŘECÍHO BĚŽCE.

výroba vlastní barvy akvarel

Pokud je pigment příliž šuchý můžeme do nej postupně přidávat destilovanou vodu.  Během samotné výroby je dobré dělat zkoušky, zda se pigmnet na papíře po zaschnutí příliž nemaže. Samotnou fixaci můžeme oblivnit přidáním MÉDIA.

Výslednou barvu poté můžeme pomocí stříkačky nebo špachtle ukládat přímo do AKVARELOVÝCH KOSTEK

výroba vlastní barvy akvarel

výroba vlastní barvy akvarel

výroba vlastní barvy akvarel

výroba vlastní barvy akvarel

vlastní akvarel

Většinu pigmentů lze velmi dobře zpracovat akvarelovým médiem.Pigmenty by měly být co nejjemnější. U hrubozrnného pigmentu je odolnost proti oděru problém. Reaktivní pigmenty, jako jsou měděné pigmenty, manganové nebo kobaltové fosfáty, se nedoporučují.Nejsnadněji se zpracovávají následující pigmenty: kadmium, kobalt a ultramarínové pigmenty, oxidy železa a zemské barvy.Syntetické organické pigmenty schnou pomalu, vyžadují velké množství pojiva a musí se obzvláště opatrně vetřít.Perleťové pigmenty by naopak měly být třeny co nejméně;Vločková forma těchto pigmentů značně zpomaluje schnutí barvy.
 
výroba vlastní barvy
 
výroba vlastní barvy
 
výroba vlastní barvy
 
výroba vlastní barvy
 
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

Napsali o nás naši zákazníci

Martin Skočovský ⭐⭐⭐⭐⭐

Výjimečné spojení kvalitních produktů s odbornou konzultací s opravdovým restaurátorem a umělcem. Inovativní postupy i znalost klasických technik. Vstřícnost, která není jen zdvořilostní. Moc děkuji!

Tomáš Hubík ⭐⭐⭐⭐⭐

Parádní e-shop. Super přístup, poradí a vysvětlí, prostě na jedničku.

Ing. Jiří Palička ⭐⭐⭐⭐⭐

Rychlý a vstřícný přístup k vyřízení objednávky ihned po zadání. Kvalitní materiál a zájem pana majitele, zda vše proběhlo v pořádku. Málo takových kvalitních firem. Určitě nenakupuji naposledy a vřele všem doporučuji.

 

Sledujte nás na Instagramu
Sledujte nás na instagramu s hashtagem #reart.cz

Kdo jsme...

Restaurování a obnově památek se věnujeme již několik let. Jsme specialisti v oboru památkové péče včetně technologie restaurování a dobře známe materiály využívané k obnově památek. Spolupracujeme pouze s nejlepšími dodavateli materiálů jako jsou Remmers, Keim, ACC silicone a další, které máme odzkoušené na vlastní práci. Snažíme se přinášet novinky z oboru restaurování, nové trendy a materiály, nabízíme taktéž poradenskou činnost. Dodáváme materiály pro sochaře, restaurátory a restaurátorské dílny. Naše práce je našim hobby, kterou děláme s nadšením a radostí. Pokud máte podobné zájmy, určitě si budeme rozumět. Děkujeme za Vaši návštěvu našeho e-shopu a věříme, že i Vám naše výrobky v práci pomohou.

Tomáš a Honza

Kde nás najdete

Podolská 4 (na pěší zóně)

parkování ve dvoře areálu

Hradec nad Moravicí

747 41, Česká republika

Kontakty
Tomáš
Tomáš
(Po-Pá, 8-16 hod.)
© 2020 Re-art / specialisté v oboru památkové péče a restaurování
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz